Zagreb, Galerija Klovićevi dvori, listopad 2010. – veljača 2011.
Ljubljana, Mestni muzej Ljubljana, ožujak – svibanj 2011.
Izložba u organizaciji Galerije Klovićevi dvori obuhvaća razdoblje od 12. do 1. st. pr. Kr., odnosno od najranijih posjeta Grka našem priobalju – tzv. mikenskog razdoblja – do dolaska i prevlasti Rima. S više od 480 izložaka, poput skulpture, numizmatike, keramike, nakita, oružja, vojne opreme, predmeta s područja pomorstva i religije, ova izložba po prvi put na jednome mjestu objedinjuje najljepše i najvažnije izloške iz sedamnaest hrvatskih muzeja, deset institucija i sedam privatnih zbirki od Istre do Dubrovnika, uključujući i otoke Hvar, Korčulu i Vis, te unutrašnjost zemlje od Zagreba preko Čakovca do Osijeka. Jedan od ključnih izložaka skulptura je Hrvatskog Apoksiomena.
Izložba u Ljubljani uključila je i dokumentarnu izložbu o kipu Apoksiomenu u organizaciji Hrvatskog restauratorskog zavoda koja pripovijeda priču o njegovome pronalasku i vađenju iz mora, podmorskim arheološkim istraživanjima na nalazištu, konzervatorsko-restauratorskim radovima i istraživanjima, botaničkome materijalu pronađenome u unutrašnjosti kipa, ljevačkoj tehnici kojom je izrađen te postavlja kip u mjesto i vrijeme njegova nastanka.
Projekt opsežnih konzervatorsko-restauratorskih radova na Apoksiomenu koji je, uz široko razgranatu suradnju i uz potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, proveo Hrvatski restauratorski zavod prepoznat je s dvije strane kao važan doprinos: udruženi žiri Europske unije i Europe Nostre stručnom je timu projekta 2007. godine među 158 prijavljenih projekata iz 32 europske zemlje dodijelio Nagradu za kulturnu baštinu Europske unije i Europe Nostre u kategoriji Restauriranje umjetnina, a hrvatsko priznanje za osobita dostignuća u zaštiti kulturne baštine — Nagrada »Vicko Andrić« za 2006. godinu– dodijeljeno je koordinatoru projekta Miljenku Domijanu, glavnome konzervatoru Ministarstva kulture Republike Hrvatske, konzervatorima-restauratorima Giulianu Tordiju i Antoniu Šerbetiću te konzervatorici povjesničarki umjetnosti Iskri Karniš Vidovič.