Osijek, Arheološki muzej Osijek, 21. 2. – 20. 4. 2008.
Rijeka, Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja, 28. 4. – 26. 6. 2008.
Split, Etnografski muzej, 8. 7.– 2. 12. 2008.
U svrhu približavanja ovog vrijednog i jedinstvenog arheološkog nalaza široj publici, a prije trajnog smještanja skulpture, antički brončani kip Hrvatski Apoksiomen predstavljen je u tri hrvatska grada: Osijeku, Rijeci i Splitu.
Osim samog kipa izložen je i niz plakata kojima je popraćen projekt, počevši od pronalaska skulpture, zatim njenog vađenja iz podmorja i arheoloških istraživanja mjesta pronalaska, potom konzervatorsko-restauratorskih postupaka do svih popratnih istraživanja: ljevačke tehnike, botaničkog materijala, povijesno-umjetničkim istraživanjima o dataciji te srodnim antičkim kipovima kao i tadašnjim plovnim putovima po Sredozemlju. Na izložbama je prikazivana snimka kipa u podmorju te film kojega je snimila ekipa Znanstveno-obrazovnog programa HTV-a u sklopu ciklusa »Hrvatska kulturna baština«. Uz izložbu su održana i prateća predavanja o ovom iznimno vrijednom arheološkom nalazu.
Projekt opsežnih konzervatorsko-restauratorskih radova na Apoksiomenu koji je, uz široko razgranatu suradnju i uz potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, proveo Hrvatski restauratorski zavod prepoznat je s dvije strane kao važan doprinos: udruženi žiri Europske unije i Europe Nostre stručnom je timu projekta 2007. godine među 158 prijavljenih projekata iz 32 europske zemlje dodijelio Nagradu za kulturnu baštinu Europske unije i Europe Nostre u kategoriji Restauriranje umjetnina, a hrvatsko priznanje za osobita dostignuća u zaštiti kulturne baštine — Nagrada »Vicko Andrić« za 2006. godinu– dodijeljeno je koordinatoru projekta Miljenku Domijanu, glavnome konzervatoru Ministarstva kulture Republike Hrvatske, konzervatorima-restauratorima Giulianu Tordiju i Antoniu Šerbetiću te konzervatorici povjesničarki umjetnosti Iskri Karniš Vidovič.